מחירי הדיור בארץ נמצאים במגמת עליה, זה ממש לא סוד ולא משהו חדש. המחיר הממוצע של דירה בארץ, אם נתעלם מחלוקה לאזורים כאלה או אחרים, עומד על קרוב ל-1.5 מיליון ₪. מטבע הדברים, יש הרבה מאוד דירות במחירים הגבוהים יותר גם פי שתיים ושלוש אבל מצד שני – יש גם אפשרות למצוא דירות זולות. אנו מזמינים את הקורא להצטרף אלינו למסע אל הדירות הזולות באמת, שנמכרו בארץ בזמן האחרון. איפה וכמה? כל הפרטים לפניכם ואין ספק שתמצאו כאן דברים מאוד מעניינים.

שלמו חצי מהמחיר הממוצע

אם אתם נמצאים בחיפוש אחר דירות זולות, הדבר הכי פשוט שתוכלו לעשות זה להגיע לפריפריה, כלומר להתרחק מאזורי הביקוש. צפונה או דרומה, בשנים האחרונות נמכרו דירות במחירים שיפתיעו גם את מי שחשב שהוא נמצא בעניינים. בקריית שמונה נמכרות דירות בנות עד 3 חדרים במחירים מאוד נגישים. עסקאות ממשיות שנחתמו בשנים האחרונות בנכסים מיד שניה נשאו תג מחיר של 400 עד 600 אלף ₪. במילים אחרות, חצי ממחיר של דירה ממוצעת ויש לכם נכס משלכם. אם אזור הצפון לא מדבר אליכם, תוכלו לעבור דרומה, לאזור העיר דימונה או ערד. בערים הללו וגם במקומות כדוגמת בית שאר, ניתן למצוא דירה קטנה מיד שניה במחיר הנמוך במחצית ממחיר דירה ממוצעת בארץ.

דירות אמתיות במחירים נמוכים

מלבד הערכות של רמות מחיר או הצהרה שיש מקומות שבהם תמצאו דירות בחצי מחיר, נוכל להראות לכם גם נתונים אמתיים לגבי עסקאות ממשיות שנסגרו בשנים האחרונות. בערד, למשל, דירה בת שלושה חדרים בבניין ישן ללא מעלית וגם ללא חניה צמודה (יש חניה משותפת בבניין), נמכרה ממש לאחרונה במחיר של פחות מ-300 אלף ₪. דירה בבניין חדש יותר, עם מעלית וחניה משותפת בבניין, נמכרה בערד במחיר של קצת למעלה מ-450 אלף ₪ (דירת שלושה חדרים). דירה שגודלה כ-100 מטרים רבועים (ארבעה חדרים) נמכרה בעיר ב-550 אלף ₪ בבניין עם מעלית. בבירת הנגב, באר שבע, נמכרה דירה בת שלושה חדרים, קומה שלישית, במחיר של 760 אלף ₪ ואילו דירה גדולה מעט יותר, עם מעלית וגם חניה צמודה נמכרה במחיר של מעט מעל 800 אלף ₪. גם באזור המרכז אפשר למצוא מפעם הפתעות במחיר נמוך להפליא. לא מזמן נמכרה דירה בחולון, שניים וחצי חדרים, במיליון שקלים (קומה רביעית).

גם חדשות – גם זולות

אם עד כה התמקדנו במחירים זולים עבור דירות מחוץ לאזורי הביקוש בעיקר וכן בדירות שהן מיד שניה, כעת נשנה מעט את נקודת המבט. על פי נתונים שאספנו, מסתבר כי מי שבאמת רוצה יוכל למצוא גם דירות חדשות לחלוטין במחירים הרבה יותר נמוכים מן הממוצע. רוצים גם? שימו לב לעסקאות הבאות:

בעיר עפולה עומדת למכירה דירה גדולה, חמישה חדרים פלוס מרפסת גדולה בפחות מ-800 אלף ₪. תמורת מחיר דומה, ניתן לקנות דירה חדשה בפרויקט התחדשות עירונית (תמ”א 38) בקריות. המחיר עבור דירה של 4 חדרים. באותה רמת מחיר, פחות או יותר, נמכרים כעת נכסים בחדרה. דירות 3 חדרים עם מרפסת מוצעת ב-750 אלף ₪ כאשר באשקלון, דירה חדשה של 80 מטרים נמכרת במחיר דומה. בטבריה, דירת שלושה חדרים חדשה מוצעת בימים אלה במחיר של פחות מ-650 אלף ₪ ואם אתם מחפשים מחיר אפילו יותר נמוך, אתם יכולים למצוא זאת בחיפה. דירה שלושה חדרים חדשה תהיה שלכם אם תהיו מוכנים לשלם שליש מהמחיר לדירה ממוצעת, כלומר 550 אלף ₪ בלבד.