עוברים בקרוב אל העיר הגדולה וחוששים מפריצות? אם כן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לאבטח את ביתכם מהפריצה הבאה, ובעיקר – יאפשרו לכם לישון בראש שקט, ללא כל דאגה:

כך תמנעו מפריצות ביתיות

  • תוכלו למצוא לא מעט דירות למכירה ברמת אביב, שנמצאות בקומת הקרקע או בקומות הראשונות והן ללא סורגים. דירות אלו נעימות ומרווחות ככל שתהיינה, לא תמיד בטוחות למתגוררים בהן. כדי למנוע פריצות, ובמיוחד כשמדובר בעיר הגדולה, חשוב לאבטח את הבית היטב. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות התקנת סורגים. ישנן לא מעט חברות וגם בעלי מקצוע המתמחים בכך וניתן למצוא כיום גם עיצובים וסגנונות שונים של סורגים, המשתלבים נהדר במרחב כולו ואף משמשים כאלמנט עיצובי לכל דבר.
  • אמצעי הגנה מסוג אחר, שיאבטח את הבית שלכם ויאפשר לכם לישון בראש שקט, הן מצלמות האבטחה. בין אם נמצאים בבית ובין אם לאו, מצלמות אבטחה אלו פועלות ללא הפסקה ומתעדות את המתרחש. כשמתקינים מצלמות אבטחה בכניסה אל הבית יש לתלות גם שלט ליד המודיע על כך. חשוב להתייעץ עם מומחים בנושא ולבדוק מולם אילו מצלמות אבטחה מומלצות כיום וגם היכן כדאי למקם את המצלמה לקבלת תמונה באיכות טובה.
  • אם יש לכם פריטים יקרי ערך, שמרו אותם בכספת מוסתרת. בין אם אלה תכשיטים שעברו בירושה ובעלי ערך סנטימנטלי רב מאד או תכשיטים שבהם אתם משתמשים ושעלו לכם לא מעט כסף, מסמכים חשובים או אפילו כסף מזומן, הקפידו לשמור אותם, ובמיוחד כשאינכם בבית, במקום בטוח. אפשר למצוא כיום כספות איכותיות מאד וגם לא יקרות. כספות אלו עמידות מאד ונחשבות גם לבטוחות מאד. לפני שרוכשים אחת כזו, כדאי לבחון מספר דגמים שונים של כספות ולבדוק מה מציע כל אחד מהם.
  • רבים בוחרים להתקין מערכת אזעקה כחלק בלתי נפרד מאבטחת הבית. מערכת האזעקה מתריעה במקרים של פריצה וניתן לחבר אותה ישירות למוקד מיוחד, המגיע אל המקום ברגע האמת ובודק את השטח. את מערכת האזעקה אפשר להפעיל במהלך הלינה וגם כשנמצאים מחוץ לבית. היא יכולה לשלוח התרעות ישירות לטלפון הנייד בכל רגע נתון וניתן לחברה גם לגלאי בטיחות שונים, כמו גלאי עשן, גלאי גז ועוד. כמו בבחירת כספת או מצלמת אבטחה, גם כאן מומלץ להשוות בין כמה אפשרויות שונות, לבדוק מה מציעה כל מערכת וכמובן גם מה מחירה. מומלץ לפנות אך ורק לחברות המתמחות בתחום ולבקש המלצות על מערכות אזעקה איכותיות ואמינות.

לקריאה נוספת: דלתות רב בריח להרגשת ביטחון בביתך